موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/160183 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

ارتش یمن: ۲ کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در حال غرق شدن هستند

  شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ — ۲۳:۱۹
تعداد بازدید : ۴۱   
 تحلیل ایران -ارتش یمن: ۲ کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در حال غرق شدن هستند

سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد که از مجموع سه کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی که طی ۷۲ ساعت گذشته هدف قرار گرفتند، دو کشتی در آستانه غرق شدن هستند.

به گزارش تحلیل ایران ، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز شنبه خبر داد که سرنوشت کشتیهای مرتبط با رژیم صهیونیستی که طی 72 ساعت گذشته هدف قرار گرفتند، غرق شدن است.

سریع با اشاره به اینکه کشتی «(Verbena» پس از اصابت چند موشک، در خلیج «عدن» در حال غرق شدن است، گفت: کشتی « TUTOR» هم که با موشک و پهپاد هدف قرار گرفت، تا چند ساعت آینده غرق می‌شود.

وی به همه کشتیها هشدار داد که با رژیم صهیونیستی هیچ تعاملی نداشته باشند و عازم بنادر فلسطین اشغالی نشوند، در غیر این صورت، در منطقه عملیاتی نیروهای مسلح یمن، هدف قرار خواهند گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پایان تأکید کرد که این کشور دامنه عملیاتهای خود را گسترش داده و توانمندیهای نظامی خود را ارتقا خواهد بخشید و تا زمانی که محاصره و جنگ علیه ملت فلسطین پایان نیابد، این عملیاتها هم ادامه خواهد داشت.

یحیی سریع پنجشنبه گذشته خبر داد که نیروهای مسلح این کشور طی سه عملیات نظامی علیه کشتیهای مرتبط با رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند

در عملیات نخست، نیروهای یمنی در دریای عرب، کشتی «Verbena» را هدف قرار دادند که باعث شد آتش‌بگیرد و به شدت آسیب ببیند.

نیروهای یمن، در عملیاتهای بعدی، کشتیهای «Seaguardian» و«Athina» را در دریای سرخ هدف حملات خود قرار دادند .این دو عملیات اخیر، با موشکهای بالستیک و پهپاد صورت گرفت که با موفقیت، به هدف رسید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :