موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال ایران

a/160233 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

تصویب قانون جدید به سود بازیکنان؛

  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ — ۱۸:۳۲
تعداد بازدید : ۳۱   
 تحلیل ایران -تصویب قانون جدید به سود بازیکنان؛

اصلاحات صورت گرفته در قانون سقف بودجه قراردادها و آئین نامه نقل و انتقالات بازیکنان نشان از تغییرات صورت گرفته در فسخ قرارداد دارد.

به گزارش تحلیل ایران ، آخرین جلسه کارگروه نظارت بر قراردادها و سقف بودجه باشگاه‌ها با تغییراتی در برخی از بندهای مرتبط با فسخ قراردادها همراه بود.

در بخش مرتبط با فسخ قرارداد باشگاه‌ها به وضوح اعلام شده است:

در صورتیکه مطالبات پرداخت نشده بازیکن و یا کادر فنی از باشگاه، به سقف معادل ۳ دستمزد قراردادی برسد، بازیکن و یا کادر فنی باید اخطار کتبی حداقل ۱۰ روزه برای باشگاه بدهکار ارسال کند.

در صورتی که در پایان این مهلت، باشگاه به تعهد قراردادی خود به نحو کامل عمل نکند طرف قرارداد حق اعلام فسخ قرارداد را (حتی در طول فصل) دارد.

اعتبار اقدام به فسخ قرارداد، منوط به رعایت تشریفات و شرایط آن و نیز ثبت آن در سازمان لیگ بوده و مراجع مزبور مکلف به ثبت فسخ، بدون ورود در ماهیت آن خواهند بود.

در صورت امتناع کارمند / ‏مدیر مراجع مزبور از ثبت فسخ، تخلف وی قابل رسیدگی در ارکان ذیصلاح فدراسیون بوده و در این صورت متقاضی فسخ می‌تواند با ارسال اظهارنامه رسمی، مراتب فسخ را به طرف مقابل اعلام کند. برای فسخ قرارداد سازمان لیگ باید اطمینان پیدا کند بازیکن بالای ۲۳ سال داشته و واجد تعریف بازیکن حرفه ای است.

در هنگام فسخ، درج این شرط که این اقدام فقط برای پیوستن به یک تیم خاص است فاقد اعتبار قانونی است و بازیکن بعد از اقاله قرارداد می‌تواند با هر تیمی وارد مذاکره شده و قرارداد جدید ببندد.

کلیه سرمربیان شاغل در لیگ برتر در صورت فسخ قرارداد خود با باشگاه، مجاز به فعالیت در آن رده از مسابقات با هر عنوانی تا پایان فصل ندارد.

درج شرطی در قرارداد دائر بر تجویز فسخ در قبال پرداخت وجه، ممنوع است. بازیکن به عنوان یک طرف قرارداد نمی‌تواند باقیمانده تعهد قراردادی خود را در قالب شرط خریداری کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :