موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/160249 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

آکسفام فروش تسلیحات انگلیس به اسرائیل را محکوم کرد

  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ — ۲۳:۳۱
تعداد بازدید : ۳۱   
 تحلیل ایران -آکسفام فروش تسلیحات انگلیس به اسرائیل را محکوم کرد

سازمان بین‌المللی امدادرسانی «آکسفام» سیاست دولت انگلیس در فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی با علم به اینکه از این تسلیحات برای قتل عام هزاران کودک فلسطینی بی‌گناه در غزه استفاده می‌شود را محکوم کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، رئیس سازمان امدادرسان بین‌المللی «آکسفام» مستقر در انگلیس با محکوم کردن موضع دولت لندن در خصوص فروش تسلیحات به اسرائیل از ورود این سازمان به یک پرونده قضایی علیه این سیاست‌ دولت لندن خبر داد.

«حلیمه بگوم» ، رئیس آکسفام به روزنامه «گاردین» اظهار کرد دولت لندن در حالی کمک بشردوستانه می‌دهد و درباره حمایتش از صلح در منطقه صحبت می‌کند که همزمان محموله‌های بمب را برای رژیم صهیونیستی می‌فرستد این نشان دهنده تناقض اخلاقی و فکری است.

رئیس آکسفام همچنین از دولت بریتانیا پرسید: «چرا عمدا تسلیحاتی را به فروش می‌رساند که می‌داند برای کشتار هزاران کودک بی‌گناه و والدین آنها استفاده می‌شوند؟»

بگوم یادآور شد آمریکا و انگلیس زمان حمله سال۱۹۸۲ اسرائیل به لبنان صادر کردن تسلیحات به این رژیم را متوقف کردند و گفت: «دولت هنوز نمی‌تواند ارتش اسرائیل را مهار کند.»

او که این مصاحبه را پس از سفر به سرزمین‌های اشغالی و کرانه باختری و استماع گزارش‌های یک سری همکاران خارج شده از غزه درباره وضعیت در این باریکه انجام داد گفت: «باور اینکه ما از این عملیات حمایت می‌کنیم سخت است.»

آمارهای دولت انگلیس نشان می‌دهند که از هفتم اکتبر گذشته تا ۳۱ مه ۱۰۸ مجوز برای صادرات تسلیحات به اسرائیل صادر کرده که ۳۷ مورد آنها را به عنوان «نظامی» ‌و ۶۳ مورد را نیز «غیرنظامی» طبقه بندی کرده است.

در پی صدور این مجوزها سازمان‌های حامی حقوق انسانی فلسطینی‌ها شامل موسسه الحق و شبکه اقدام حقوقی جهانی یک پرونده قضایی را با موضوع بررسی فروش تسلیحات انگلیس به اسرائیل مطرح ساختند و آکسفام نیز اعلام کرد مجوز ورود به این پرونده را گرفته است. بگوم با استقبال از این اتفاق از دولت لندن خواست فروش تسلیحات به اسرائیل را معلق کرده و از برقراری آتش‌بس دائمی در غزه حمایت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :