موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/160282 :کد

تحلیل ایران گزارش می‌دهد ؛

رئیس صداوسیما: ۳ مناظره درباره مسائل اقتصادی است

  دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ — ۲۰:۳۱
تعداد بازدید : ۳۳   
 تحلیل ایران -رئیس صداوسیما: ۳ مناظره درباره مسائل اقتصادی است

رئیس سازمان صدا وسیما با اشاره به اینکه نقطه کانونی برنامه‌ها حوزه اقتصاد است، اظهار کرد: در ۵ مناظره پیش‌رو ۳ مناظره مختص مسائل اقتصادی و سرفصل‌های برنامه هفتم است.

به گزارش تحلیل ایران ، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما امروز (دوشنبه، 28 خرداد) پیش از قرعه‌کشی مناظره انتخابات ریاست جمهوری ضمن تبریک عید سعید قربان و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، گفت: امید است از این فرصت خوب و مناسبی که برای عزیزان فراهم شده، نامزدها به خوبی استفاده کرده و مردم شاهد دیدگاه‌ها، برنامه‌ها و رویکردهای نامزدهای مورد نظر خود قرار بگیرند.

وی افزود: امیدوارم ملت عزیز ایران شاهد مناظره وزین، آگاهی بخش در فضای سالم و اخلاقی باشند.

رئیس سازمان صداوسیما اظهار کرد: بلافاصله بعد از شهادت رئیس جمهور شهید و همراهان، ستاد انتخابات رسانه ملی در سازمان صداوسیما تشکیل شد و همه آنچه در دوره‌های قبل در طول بیش از یک سال برای طراحی برنامه‌ها، هماهنگی با کمیسیون بررسی تبلیغات و آماده‌سازی زیرساخت‌ها در مدت کمتر از سه هفته با تلاش جهادی همکاران ما در رسانه ملی نهایی شد.

اولویت صداوسیما مشارکت حداکثری در انتخابات است

رئیس سازمان صداوسیما گفت: ما در فاصله کمتر از ۱۰ روز از برگزاری دو نظرسنجی قبل و بعد از شهادت عزیزان اتفاق افتاد شاهد افزایش ۱۲ درصدی مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری بودیم و این برکت خون شهدا و این عزیزان بود.

وی تصریح کرد: اولویت اصلی و قطعی زمینه‌سازی برای مشارکت حداکثری مردم قرار دادیم. در کنار این هدف اصلی فرصت‌های برابر تبلیغاتی را طراحی کردیم و در اختیار نامزدها قرار بگیرد.

جبلی خاطرنشان کرد: سعی کردیم فرصت‌های برابر تبلیغاتی را در رسانه ملی طراحی کنیم و در اختیار نامزدها قرار بگیرد که زمینه برگزاری انتخاباتی با رقابت پردستاورد، پرشکوه و با مشارکت بالا و حماسه ساز باشد، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند مکمل حماسه بدرقه شهدای عزیزمان و رئیس جمهوری شایسته، فعال، پرکار و آگاه و معتقد به مبانی انقلاب باشد؛ در نتیجه این رقابت سالم انتخاب خواهد شد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در عرصه بین‌المللی مردم سالاری دینی را به عنوان پدیده منحصر به فرد در برابر دیدگان جهانیان قرار دهیم، اظهار کرد: سازمان صدا وسیما در آماده‌سازی برنامه‌ها و زیرساخت‌ها، تمام امکانات و ظرفیت‌های خود را با رویکرد تحولی و با همکاری نخبگان و مراکز پژوهشی و آموزشی طراحی کرده است.

 

نقطه کانونی برنامه‌ها حوزه اقتصاد است

جبلی عنوان کرد: بنای ما بر این شد که برنامه‌ها بر مبنای مسائل اصلی و واقعی جامعه که مطالبه مردم و رهبری است شکل بگیرد و نقطه کانونی برنامه‌ها، اقتصاد باشد به‌ویژه با توجه به این که امسال برنامه هفتم را در کشور با مجلس دوازدهم و دولت چهاردهم آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: برنامه‌های تبلیغاتی با محوریت برنامه هفتم و حوزه مسائل اصلی و واقعی جامعه که حوزه اقتصادی است، لذا دو مناظره را به تعداد مناظره هایی که در دوره های قبل معمول بود سه مناظره بود برگزار می شد، اضافه کردیم.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به اینکه در این مناظره‌ها، سه مناظره مختص حوزه‌های اقتصاد و مبتنی بر سرفصل‌های اصلی برنامه هفتم است، تصریح کرد: امیدوارم از این فرصت خوب و مناسبی که برای عزیزان فراهم شده، خود نامزدها به خوبی استفاده کرده و مردم شاهد دیدگاه، برنامه‌ها و رویکردهای نامزدهای مورد نظر خود خواهند بود.

جبلی خاطرنشان کرد: وظیفه خود می‌دانم از نامزدها و ستادهایشان تشکر کنم که با وجود فشردگی، پرحجم بودن و تنوع برنامه‌ها که در قالب‌های مختلف گفت‌وگو، میزگرد و مناظره و برنامه‌های تولیدی که در مدت کوتاهی طراحی شده بود تاکنون به خوبی استفاده کرده و خواهند کرد.

رئیس سازمان صداوسیما در پایان تأکید کرد: اطمینان داریم از امشب میلیون‌ها چشمی که نظاره‌گر مناظره‌های انتخاباتی نامزدها خواهند بود و شاهد رقابتی سالم، اخلاق مدار و آگاهی بخش باشند و این برنامه‌ها الگو و سرمشق خوبی برای آحاد جامعه و ترسیم یک الگوی سالم و اسلامی اخلاق رقابتی باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :